Fleksjob - Teknisk servicemedarbejder
Jobbet
Primære arbejdsopgaver:
-
Kundekontakt, rensning og algebehandling af flise
- samt træterrasser m.m., algebehandling af tage, vedligehold af materiel og bil, samt andre forefaldende opgaver.
Kvalifikationer:
-
Du trives med et fysisk arbejde og kan arbejde selvstændigt og alene
-
Du er fleksibel med fremmødedage, antal daglige timer og evt. weekendarbejde ved behov
-
Du er kundemindet, høflig og smilende
-
Du er ansvarsbevidst, både i forhold til kunder samt vores materiel, udstyr og bil
-
Du har kørekort B
Personlige egenskaber:
-
Du kan tage initiativ være problemløsende og tænke kreativt
-
Du er mødestabil og pligtopfyldende
Info fra virksomheden:
-
Vi er en social og ansvarsbevidst arbejdsplads
-
Vi sætter personalepleje højt
-
Vi er en fleksibel arbejdsplads med frihed under ansvar og troen på gensidig respekt
-
Du starter med 14 dages praktik, ca. 4 dage, hvor oplæring samt match vil foregå. Din første tid i ansættelse vil være med fremmøde en hverdag samt lørdag.
-
Der køres ud fra virksomheden i firmabil
-
Aktuelt er det sæsonarbejde, primært fra marts til september. På sigt skulle der gerne blive helårsarbejde, i forhold til andre arbejdsopgaver udenfor sæsonen.
Arbejdstid
18 - 20 timer/ugen
Din arbejdsdag vil være styret af den enkelte arbejdsopgave ved kunden, og du skal derfor være villig til at færdiggøre dagens arbejde, før der holdes fri.
Ugentlige arbejdsdage vil være 3-4 dage, og aftales løbende.
Yderligere oplysninger
Virksomheden er beliggende i Kværndrup
Kontakt til Jobcenteret
Ansvarlig fra Virksomhedsservice er Virksomhedskonsulent Michael Simonsen
Er du interesseret i jobbet, så send en sikker mail til Virksomhedsservice indeholdende ID-nummerJO-430-16042025-1 som reference. Så vil vi videreformidle dine kontaktoplysninger og dit jobnet CV til virksomheden.
Skriv dit navn og telefonnummer samt den stilling du søger på. Det er vigtigt du lige skriver hvem den ansvarlige for Virksomhedsservice er når du søger.
OBS
Ansøgere skal være visiteret til fleksjob.
Det er en forudsætning for at komme i betragtning til jobbet, at du er tilkendt fleksjob og er ledig eller har mulighed for flere timer udover dit nuværende job.
Andre ansøgere, der ikke er i målgruppen vil ikke kunne komme i betragtning.
16.04.2025